Loading
    You need flash.

 

Opis działania technologii dotykowej iTouch / iTouch Plus *)

 

Jak działa ekran dotykowy typu iTouch

Technologia iTouch jest kolejnym etapem rozwoju technologii dotykowych bazujących na pochłanianiu fal ultradźwiękowych rozpraszanych po szklanej powierzchni ekranu (SAW). Wersja iTouch Plus dodatkowo potrafi obsłużyć dwa jednoczesne punkty dotyku (dual-touch).

Budowa ekranu

Obszar roboczy ekranu wykonany jest z tafli szkła o zaokrąglonych krawędziach. W brzegach spodniej powierzchni ekranu znajdują się przetworniki emitujące i odbierające ultradźwięki oraz serie zespolonych z szybą generatorów odbić ultardźwiękowych (reflektorów).

 

Technologia iTouch wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych, które rozchodzą się również po zagiętych płaszczyznach (przyczyna zaokrąglonych krawędzi szyby ekranu dotykowego).
Przetworniki oraz generatory odbić są ukryte pod spodem ekranu wewnątrz monitora, przez co nie jest możliwe ich  zalanie, uszkodzenie itd.


Uwaga:
Krople cieczy płynące po ekranie wprawdzie wzbudzają dotyk, ale dzięki konstrukcji zero-bezel można je bardzo łatwo usunąć. Technologia iTouch zalecana jest do pracy we wszystykich środowiskach z wyjątkiem sytuacji, w których ekran dotykowy ma permanentny kontakt z cieczą.

Opis działania technologii dotykowej iTouch 


Sposób działania

 

1. Przetworniki emitują i odbierają fale ultradźwiękowe, które za pośrednictwem generatorów odbić są rozpraszane po ekranie w dwóch osiach: X i Y.

2. Dotknięcie ekranu miękkim przedmiotem powoduje pochłonięcie części fal i tym samym powstaje cień fali ultradźwiękowej.

3. Kontroler ekranu dotykowego dokonuje odczytu z informacji przekazanych przez przetworniki i porównuje wyniki z cyfrową mapą odbić zaprogramowaną w kontrolerze.

4. Wynikiem porównania jest precyzyjna informacja o miejscu dotknięcia ekranu, która w formie cyfrowej przekazywana jest do komputera

 
Sposób działania technologii dotykowej ITouch

*)Charakterystykę i opis działania technologii dotykowej iTouch opracowano na podstawie danych dostarczonych przez firmę POSNET S.A.

 

Kontakt z naszymi konsultantami:

e-mail: biuro@hant.pl, tel. +48 61 8122954, +48 61 8118056 do 59, fax +48 61 8118055


« Terminale dotykowe w ofercie HANT

« Monitory dotykowe w ofercie HANT


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl