Terminale płatnicze

Terminal za darmo! Sprawdź czy spełniasz warunki programu Polska Bezgotówkowa

Płatności kartą stają się coraz bardziej popularne w polskich placówkach handlowych i usługowych. Większość Klientów posiada i używa co najmniej kilku kart kredytowych, debetowych, płatniczych. Coraz częściej Klienci chcą dokonać zapłaty kartą za zakupione towary lub usługi. Nie mając takiej możliwości w sklepie dość często rezygnują z zakupu.

Najpopularniejszą formą nabycia terminala kart płatniczych jest jego wynajem. Użytkownik (Właściciel sklepu), po podpisaniu umowy z dostawcą usługi otrzymuje urządzenie, które za pomocą zainstalowanej aplikacji potwierdza i akceptuje zapłatę w formie bezgotówkowej. Na rynku dostępnych jest wiele terminali płatniczych, wykorzystujących różne formy i technologie transmisji danych. Lista modeli urządzeń zmienia się w efekcie wprowadzania do użytku nowych rozwiązań. Każdy oferowany terminal przyjmuje płatności za pomocą kart chipowych i magnetycznych, ale też przy wykorzystaniu technologii  zbliżeniowych NFC. Płatności kartami zbliżeniowymi ze względów bezpieczeństwa  mają ograniczenie kwotowe do max. 100 zł, przy którym to ograniczeniu nie jest wymagane podawanie kodu PIN. Dla operacji o wyższej wartości konieczne jest jej potwierdzenie kodem PIN.

Prawie każdy terminal ma też możliwość drukowania kodów doładowujących telefony komórkowe na kartę. Lista operatorów oraz dostępnych kwot doładowań jest stale aktualizowana, dzięki czemu zawsze można oferować Klientom wszystkie możliwe doładowania wszystkich sieci telekomunikacyjnych. Podstawową zaletą tego rozwiązania, w porównaniu z tradycyjnymi kartami zdrapkami doładowań, jest  brak inwestycji środków w doładowania. Najpierw odbywa się sprzedaż, a dopiero później dostawca usługi wystawia fakturę kosztową.

Koszty związane z utrzymaniem terminala po upływie 12 miesięcy w ramach Polski Bezgotówkowej, składają się z dwóch pozycji:
- opłata stała: koszt wynajmu urządzenia (od 13zł netto/miesiąc, w zależności od rodzaju urządzenia, długości umowy)
- opłata zmienna: prowizja od sprzedaży naliczana procentowo od wartości transakcji elektronicznej, jej wysokość uzależniona jest od branży i czasu trwania umowy.

Najważniejsze typy terminali:

123 Terminal jako urządzenie wolnostojące,
połączenie z Internetem przez Ethernet lub GPRS
Ingenico ICT220
Ingenico Desk 3200
123 Terminal płatniczy + PinPad,
połączenie z Internetem przez Ethernet lub GPRS
Ingenico ICT220 + PinPad
Ingenico Desk 3200 + PinPad
123 Terminal płatniczy bezprzewdowy, przenośny Ingenico IWL250 GPRS
Verifone VX675 GPRS
Ingenico  Move 2500 WiFi
Ingenico  Move 2500 GPRS
123 PinPad połączony z kasą fiskalną, która pełni rolę terminala kart płatniczych Ingenico IPP320, ethernet do kasy NEXT
Ingenico Lane 3000, USB do kas Elzab i Novitus online

Chciałbyś zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami do akceptacji transakcji kartowych?

Interesują Cię nowoczesne rozwiązania do akceptacji płatności oparte o zasadę własności terminali płatniczych?

Nie wiesz jaki sposób użycia terminali płatniczych byłby optymalny dla Twojej firmy?

Potrzebujesz porady? Masz dodatkowe pytania?

Napisz - kontakt: biuro@hant.pl

Zadzwoń: 61 8118058

 


« Strona główna


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl