Czytnik kodów kreskowych Zebra DS 9908 HD

Skaner Zebra DS 9900 HD Series (model Zebra DS 9908 HD)

Zapytaj o cenę i dostępność

Przewodowy imager hybrydowy z serii DS9900 dla laboratoriów

Podstawowym modelem w tej serii jest skaner Zebra DS 9908 HD.

Kody kreskowe 2D i znaczniki RFID pomagają laboratoriom medycznym i aptekom identyfikować i śledzić krytyczne zasoby, takie jak leki, krew, próbki tkanek i inne materiały do analizy, w celu poprawienia dokładności i wydajności pracy. Kody kreskowe stosowane w laboratoriach — od bardzo małych kodów na szkiełkach mikroskopowych po kody na zakrzywionej powierzchni fiolek z lekami — mogą stanowić wyzwanie dla uniwersalnego skanera. Seria DS9900 firmy Zebra została skonstruowana specjalnie do zastosowań w środowiskach laboratoryjnych i cechuje się niezrównaną produktywnością i prostotą obsługi. Pracownicy otrzymują skaner umożliwiający im każdorazowe rejestrowanie już za pierwszym podejściem wielu różnych typów kodów kreskowych stosowanych w laboratoriach, w tym kody niewielkich rozmiarów, wysokiej gęstości, umieszczone na zakrzywionych powierzchniach oraz oznaczone kolorystycznie. Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja hybrydowa zapewnia płynne przechodzenie pomiędzy trybami zarówno podczas skanowania ręcznego, jak i automatycznego. A model z technologią RFID łączy w sobie możliwość skanowania kodów kreskowych z funkcjami RFID do odczytywania znaczników RFID na workach z krwią i innych próbkach. Sprawniejsza praca i większa dokładność dzięki hybrydowemu imagerowi stworzonemu z myślą o laboratoriach — serii DS9900

Najlepsza w branży wydajność

Skanuj wszystko — bez praktycznie żadnych wyjątków

Seria DS9900 łączy w sobie wysokiej rozdzielczości czujnik megapikselowy oraz dostępną wyłącznie w ofercie firmy Zebra inteligentną technologię obrazowania PRZM, aby zapewniać niezrównaną wydajność odczytu kodów kreskowych praktycznie dowolnego typu stosowanego w aptekach i laboratoriach — w tym kody źle wydrukowane, błyszczące, wyblakłe, zabrudzone i uszkodzone, a także kody elektroniczne na słabo doświetlonych ekranach. Wysoka

ostrość umożliwia odczytywanie mniejszych, gęstych kodów kreskowych na szkiełkach mikroskopowych, a także na zakrzywionych powierzchniach fiolek z lekami i probówek z krwią. Białe podświetlenie LED ułatwia skanowanie kodów kreskowych na oznaczonych kolorystycznie tackach z próbkami i kasetach z materiałem do biopsji. Efekt? Niezawodne funkcje skanowania dla laboratoriów, zapewniające każdorazową rejestrację nawet najtrudniejszych do odczytania kodów kreskowych już za pierwszym podejściem, zapewniające mniej zakłóceń podczas wykonywania zadań.

Błyskawicznie szybkie skanowanie w celu zwiększenia efektywności pracy

Dzięki mikroprocesorowi 800 MHz, zaawansowanemu systemowi oświetlenia i wskaźnikom pomyślnego odczytu przy pierwszym podejściu wynoszącemu do 240 cali/610 cm na sekundę seria DS9900 zapewnia niemal natychmiastową rejestrację kodów kreskowych. Najszersze w tej klasie pole widzenia oznacza, że obsługa skanera nie wymaga bardzo wysokiej precyzji podczas układania skanowanych przedmiotów względem skanera — co czyni skanowanie w trybie automatycznym łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Opcjonalny model RFID do śledzenia worków z krwią i nie tylko

Model z funkcją RFID zapewnia możliwość skanowania kodów kreskowych oraz odczytu/zapisu znaczników UHF RFID w jednej platformie — stanowiąc idealne rozwiązanie do identyfikacji i monitorowania numerów seryjnych, terminów ważności i innych danych o krytycznym znaczeniu podczas obsługi krwi. Personel może odczytywać szereg oznaczonych znacznikami RFID próbek za jednym podejściem bez konieczności zachowywania podczas skanowania prostej linii urządzenie-etykieta. Model RFID działa przy zasilaniu z jednego portu USB i nie wymaga zewnętrznego źródła zasilania. Bezpłatne oprogramowanie do konwersji danych RFID zgłasza dane ze znaczników RFID jako dane ze standardowych kodów kreskowych, dzięki czemu nie ma trzeba modyfikować istniejących aplikacji.

Model zaprojektowany specjalnie do skanowania hybrydowego

Dynamiczne przełączanie między trybem automatycznym a ręcznym

Seria DS9900 łączy w sobie opatentowany pojemnościowy czujnik dotykowy do wykrywania dotyku ręki z akcelerometrem do wykrywania ruchu, aby przełączać tryb obsługi natychmiast, gdy tylko pracownik weźmie skaner do ręki lub go odłoży. Urządzenie nie zawiera żadnych elementów mechanicznych, które mogłyby się zużywać, co zapewnia niezawodne przełączanie między trybami przez cały okres eksploatacji skanera.

Hybrydowa ergonomia

Ergonomiczny uchwyt i dobrze wyważona konstrukcja sprawiają, że celowanie urządzeniami z serii DS9900 w trybie ręcznym jest niezwykle łatwe. A zintegrowany regulowany stojak zapewnia solidne, kompaktowe rozwiązanie, które mieści się nawet tam, gdzie ilość wolnego miejsca jest ograniczona.

Dwa skanery w jednym

Zastosowania wymagające skanowania ręcznego wiążą się z innymi potrzebami niż zastosowania wymagające skanowania automatycznego. To właśnie dlatego seria DS9900 została skonstruowana z myślą o obu trybach. W trybie prezentacyjnym zasięg odczytu jest ograniczony, co ma na celu zapobieganie niezamierzonemu skanowaniu przedmiotów znajdujących się w pobliżu. Kiedy skaner zostanie podniesiony, pojawi się wzór celujący, a zasięg skanowania zostanie automatycznie zwiększony, aby możliwe było dosięgnięcie przedmiotów na blacie lub wózku.

Skonstruowany z myślą o pracy w laboratorium

Niezawodna praca dzień w dzień

Seria DS9900 zapewnia konsekwentnie niezawodną pracę, której codziennie potrzebują pracownicy Twojej apteki lub laboratorium. Sprawdzona konstrukcja oparta na pojedynczej płytce drukowanej eliminuje punkt, w którym zazwyczaj dochodzi do usterek, co znacznie zwiększa trwałość. Jakość obrazu gwarantuje opatentowany, podwójnie uszczelniony optyczny system skanowania, dzięki czemu „oko” serii DS9900 rejestruje zawsze możliwie najostrzejszy kod kreskowy, co zapewnia szybki i niezawodny proces dekodowania. Umieszczenie okna skanera w zagłębieniu obudowy chroni zaś przed smugami, zabrudzeniami i zarysowaniami, które mogą wpływać na wydajność skanowania.

Model zaprojektowany tak, by wytrzymywać upadki i działanie wody

Klasa szczelności IP52 i zaawansowana elektronika oznaczają, że przypadkowe zalanie wodą i działanie kurzu nie będzie miało wpływu na pracę urządzenia1. Niezamierzone upuszczenia również nie stanowią problemu — na niezawodnej pracy skanera można polegać nawet po wielokrotnym upuszczeniu go na beton z wysokości 5 ft/1,5 m oraz 2000 następujących po sobie wstrząsów o amplitudzie 1,5 ft/0,5 m2.

Łatwy odczyt oznaczonych kolorystycznie etykiet

Seria DS9900, stworzona specjalnie z myślą o pracy w środowisku laboratoryjnym i medycznym, wyposażona jest w białe podświetlenie LED, które ułatwia skanowanie kodów kreskowych na oznaczonych kolorystycznie tackach z próbkami i kasetach z materiałem do biopsji. Dla porównania, podświetlenie czerwone stosowane w niektórych skanerach kodów kreskowych może powodować, że oznaczone kolorystycznie kody kreskowe wydają się wyblakłe, co utrudnia ich odczyt.

Większa produktywność dzięki innowacjom firmy Zebra

Dodatkowa funkcja jako skaner dokumentów

Opracowana przez firmę Zebra inteligentna funkcja rejestracji dokumentów pozwala za jednym naciśnięciem przycisku skanowania rejestrować wysokiej rozdzielczości zdjęcia recept, kart pacjenta i innych dokumentów. Inteligentne oprogramowanie automatycznie kompensuje różnice w oświetleniu i przycina obraz w celu uzyskania optymalnej przejrzystości.

Rejestrowanie informacji z praw jazdy

Dzięki opcjonalnej funkcji przetwarzania danych z dokumentów prawa jazdy seria DS9900 może rejestrować i przetwarzać dane z tych dokumentów w celu automatycznego wypełniania kart przyjęcia pacjenta do placówki.

Sprawniejsze zbieranie danych dzięki funkcji OCR

Obsługa technologii OCR przesyła dane z tekstu czytelnego maszynowo do aplikacji, aby przyspieszyć gromadzenie danych z dowodów osobistych i nie tylko.

Odczyt etykiet leków zabezpieczonych kodem securPharm

Seria DS9900 odczytuje etykiety zabezpieczone kodem securPharm, służące do ochrony pacjentów przed otrzymywaniem leków podrabianych.

Preferowane w branży narzędzia do zarządzania

Niewymagające wysiłku wdrażanie

Konfiguracja serii DS9900 nie mogła być łatwiejsza. Obsługa niemal 100 języków oznacza, że skaner z tej serii jest gotowy do użytku w każdej części świata. Skaner jest skonfigurowany pod kątem pracy z większością popularnych aplikacji od razu po wyjęciu z opakowania, a wyposażony w funkcję autowykrywania hosta kabel automatycznie wybiera właściwy interfejs hosta — wystarczy podłączyć skaner i można zacząć pracę. Seria DS9900 jest kompatybilna także z kablami serii Zebra DS9808, co pozwala maksymalnie wykorzystać istniejące akcesoria, w które zainwestowała firma.

Łatwość tworzenia aplikacji

Wszystko, czego trzeba, by w prosty sposób wyposażyć swoje aplikacje biznesowe w funkcję skanowania dzięki naszym pakietom programistycznym Software Development Kit (SDK) dla systemów Windows, Android, iOS oraz Linux. Pakiety SDK obejmują dokumentację, sterowniki, narzędzia testujące oraz przykładowy kod źródłowy. Model RFID jest dostarczany z pakietem programistycznym SDK Zebry i przykładową aplikacją, która umożliwia odczytywanie danych z kodu kreskowego i zapisywanie ich na etykiecie RFID — obniżając koszty i upraszczając proces wdrażania technologii RFID.

Podstawowym modelem w tej serii jest skaner Zebra DS 9908 HD.

Najlepsza w branży wydajność

Skanuj wszystko — bez praktycznie żadnych wyjątków

Seria DS9900 łączy w sobie mikroprocesor 800 MHz, wysokiej rozdzielczości czujnik megapikselowy oraz unikatową inteligentną technologię obrazowania PRZM firmy Zebra, która zapewnia niezrównaną wydajność odczytu kodów kreskowych 1D, 2D oraz Digimarc®. Pracy Twoich stanowisk kasowych nie spowolnią nawet problematyczne kody kreskowe. Seria DS9900 umożliwia natychmiastowe rejestrowanie kodów gęstych, źle wydrukowanych, uszkodzonych, pomarszczonych, wyblakłych, zniekształconych lub wydrukowanych w niskim kontraście bądź na błyszczącym materiale, jak również kodów elektronicznych na słabo oświetlonych ekranach telefonów komórkowych.

Błyskawicznie szybkie skanowanie w celu eliminacji kolejek

Dzięki najszerszemu w swojej klasie polu widzenia i zaawansowanemu systemowi oświetlenia, seria DS9900 zapewnia niemal natychmiastową rejestrację kodów kreskowych, niezbędną do zapobiegania kolejkom do kas, przy których panuje największy nawet ruch. Zyskujesz jeden z najlepszych w branży wskaźników pomyślnego odczytu przy pierwszym podejściu — do 240 in/610 cm na sekundę. Duże pole widzenia sprawia, że skanowanie prezentacyjne jest łatwiejsze niż dotychczas, co pozwala ekspedientom skupić się na klientach, a nie na odpowiednim ustawianiu artykułów względem skanera.

Niezawodna praca dzień w dzień

Seria DS9900 zapewnia konsekwentnie niezawodną pracę, na której codziennie polegają stanowiska laboratoryjne. Sprawdzona konstrukcja oparta na pojedynczej płytce drukowanej eliminuje punkt, w którym zazwyczaj dochodzi do usterek, co znacznie zwiększa trwałość. Jakość obrazu gwarantuje opatentowany, podwójnie uszczelniony optyczny system skanowania, dzięki czemu „oko” serii DS9900 rejestruje zawsze możliwie najostrzejszy kod kreskowy, co zapewnia szybki i niezawodny proces dekodowania. Umieszczenie okna skanera w zagłębieniu obudowy chroni zaś przed smugami, zabrudzeniami i zarysowaniami.

Model zaprojektowany tak, by wytrzymywać upadki i działanie wody

Klasa szczelności IP52 i zaawansowana elektronika oznaczają, że przypadkowe zalanie wodą i działanie kurzu nie będzie miało wpływu na pracę urządzenia1. Niezamierzone upuszczenia również nie stanowią problemu — na niezawodnej pracy skanera można polegać nawet po wielokrotnym upuszczeniu go na beton z wysokości 5 ft/1,5 m oraz 2000 następujących po sobie wstrząsów o amplitudzie 1,5 ft/0,5 m2.

Dodatkowa funkcja jako skaner dokumentów

Opracowana przez firmę Zebra inteligentna funkcja rejestracji dokumentów pozwala za jednym naciśnięciem przycisku skanowania rejestrować wysokiej rozdzielczości zdjęcia czeków oraz pełnostronicowych dokumentów. Inteligentne oprogramowanie automatycznie kompensuje różnice w oświetleniu i przycina obraz w celu uzyskania optymalnej przejrzystości.

Sprawniejsze zbieranie danych dzięki funkcji OCR

Obsługa technologii OCR przesyła zeskanowany tekst do aplikacji, aby przyspieszyć gromadzenie danych z paszportów, dowodów osobistych i nie tylko.

Rejestracja kilku kodów kreskowych jednocześnie za jednym naciśnięciem przycisku skanowania

Dzięki funkcji Multi-Code Data Formatting (MDF) seria DS9900 może skanować wiele kodów kreskowych za jednym naciśnięciem przycisku skanowania i przesyłać do aplikacji tylko potrzebne kody kreskowe, w wymaganej przez aplikację kolejności.

Identyfikacja kodów kreskowych sprawiających problemy

Opracowana przez firmę Zebra aplikacja ScanSpeed Analytics zapewnia szczegółowe dane wskaźnikowe dla każdego zarejestrowanego kodu kreskowego — umożliwiając identyfikację i eliminację sprawiających problemy kodów kreskowych, które spowalniają proces obsługi przy kasie. Za jej pomocą można również wyświetlić liczbę operacji dekodowania wykonanych w trybie ręcznym i automatycznym, aby lepiej zrozumieć sposób, w jaki skaner jest używany przez ekspedientów.

Możliwość wybierania z grupy kodów jednego kodu kreskowego i skanowanie tylko tego kodu

Dzięki aplikacji Preferred Symbol firmy Zebra seria DS9900 może rejestrować i wysyłać do hosta tylko preferowany kod kreskowy, więc pracownicy nie muszą już przed skanowaniem fizycznie zakrywać kodów kreskowych znajdujących się obok.

Cechy czytnika :

 • wielokierunkowy skaner wizyjny
 • odczyt kodów kreskowych 1D, 2D, PDF417, pocztowych, z ekranów tel. komórkowych i innych nośników
 • praca w trybie ręcznym i stacjonarnym
 • wybór pojedynczego kodu kreskowego z listy/menu kodów
 • tryb jednoczesnego skanowania grupy kodów kreskowych w ustalonej kolejności
 • kompaktowa, lekka obudowa, elegancki design
 • IP52 i odporność na upadki z wysokości 1,5 m na beton
 • objęta zgłoszeniem patentowym technologia umożliwiająca intuicyjne celowanie
 • łatwe dostosowywanie ustawień dzięki narzędziu 123Scan
 • odczyt kodów Digimarc
 • Deaktywacja znaczników antykradzieżowych w ramach systemu EAS

Parametry techniczne:

Kod produktu:  
Model: DS9900 HD Series (model 9908 HD)
Obsługiwane kody kreskowe i OCR: 1D: Code 39, Code 128, Code 93, Codabar/NW7, Code 11, MSI Plessey, UPC/EAN, I 2 of 5, Korean 3 of 5, GS1 DataBar, Base 32 (Italian Pharma)
2D: PDF417, Micro PDF417, kody złożone, TLC-39, Aztec, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR, Han Xin, pocztowe, SecurPharm, DotCode, kropkowane DataMatrix
OCR: OCR-A, OCR-B, MICR, waluta amerykańska

Pełna lista kodów kreskowych podana jest w informatorze o produktach.
Dostępne interfejsy: multiinterfejs USB, Keyboard Wedge (złącze klawiatury), RS232, IBM46xx przez RS485
Kolor: Biały (Alpine White)
Norma odporności (IP): DS9908 HD: IP52
DS9908R- HD: IP42
Formaty graficzne: Obrazy można eksportować w formacie Bitmap, JPEG lub TIFF
Jakość obrazu: 116 punktów na cal przy dokumencie formatu A4
Minimalna rozdzielczość elementów   [mm]: Code 39 — 3,0 mil
Code 128 — 3,0 mil*
DataMatrix — 5,0 mil
Kod QR — 5,0 mil
* Z wyłączoną funkcją limitu zasięgu odczytu.
Technologia odczytu: imager 2D (area imager, wizyjny)
Źródło światła: Wzór celujący: kolista, zielona dioda LED 528 nm
Doświetlenie: (2) diody LED o ciepłym białym świetle
Pole widzenia imagera: 60° (w poziomie) × 60° (w pionie) (nominalnie)
Czujnik obrazu: 1280 × 800 pikseli
Minimalny kontrast druku: Minimalny współczynnik odbicia 16%
Max. odległość odczytu [cm} tryb automatyczny: 24,1 cm (UPC: 13 mil); tryb ręczny: 48,5 cm (UPC: 13 mil)
Sygnalizacja: Bezpośredni wskaźnik odczytu, wskaźniki LED dobrego odczytu, głośnik (z regulacją tonu/głośności)
Wymiary [cm]: DS 9908 HD -20,3 cm (wys.) × 9,4 cm (szer.) × 13,2 cm (gł.)
DS 9908 R-HD - 20,3 cm (wys.) × 9,9 cm (szer.) × 14,6 cm (gł.)
Waga (bez kabla) [g]: DS 9908 HD - 330 g
DS 9908 R-HD - 420 g
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C
Temperatura składowania: od -40°C do 70°C
Dopuszczalna wilgotność otoczenia [%]: od 5% do 95% bez kondensacji
Odporność na upadki: DS9908 HD: Konstrukcja odporna na wielokrotne upadki na beton z wysokości 5,0 ft/1,5 m
DS9908R- HD: Konstrukcja odporna na wielokrotne upadki na beton z wysokości 4,0 ft/1,2 m
Dostępne akcesoria: Wielozadaniowy uchwyt mocujący (wyłącznie modele wyposażone w funkcję RFID)
Gwarancja: Gwarancja producenta 5 lata
Instrukcja obsługi DS 9908 HD [ENG]: instrukcja PDF  wielkość pliku: 23.10 MB
  format pliku: PDF
Instrukcja obsługi uproszczona DS 9908 HD [ENG]: instrukcja PDF  wielkość pliku: 3.20 MB
  format pliku: PDF
Instrukcja obsługi - suplement dla DS 9908 R- HD [ENG]: instrukcja PDF  wielkość pliku: 3.10 MB
  format pliku: PDF
Instrukcja obsługi uproszczona DS 9908 R- HD [ENG]: instrukcja PDF  wielkość pliku: 3.20 MB
  format pliku: PDF

 

 

Nie wiesz jak dobrać optymalny czytnik dla Twojej placówki? Masz dodatkowe pytania?

 

Napisz: biuro@hant.pl

Zadzwoń: +48 61 8118059

 

« Czytniki kodów kreskowych Zebra


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl