Kasa fiskalna Posnet ERGO

Kasa fiskalna Posnet ERGO


Suma wszystkich zalet

Kasa Posnet Ergo to perfekcyjne połączenie najbardziej istotnych właściwości kas oraz dotychczasowego doświadczenia w ich tworzeniu. To sprawdzone rozwiązania, niezwykła wytrzymałość oraz bogata funkcjonalność zamknięte w kompaktowej obudowie.

Poszerz swoje możliwości

Ergo jest urządzeniem bogatym funkcjonalnie. Może działać samodzielnie, jak również stanowić element systemu kasowego. Z kasą współpracują wszystkie niezbędne urządzenia, których możesz potrzebować w sklepie czy poza nim. Konstrukcja kasy umożliwia modułową rozbudowę - klient może od razu zdecydować się na docelowy wariant kasy bądź w miarę rozwoju biznesu uzupełniać jej funkcjonalność poprzez zwiększenie bazy PLU czy dodanie modułów komunikacyjnych (WiFi, Bluetooth lub modem 3G). W wersji rozszerzonej kasa posiada także tunelowanie portów COM.

 

Najważniejsze funkcje produktu

Modułowość - łatwość rozbudowy

Konstrukcja kasy umożliwia modułową rozbudowę - klient może od razu zdecydować się na docelowy wariant kasy bądź w miarę rozwoju biznesu uzupełnić jej funkcjonalność poprzez zwiększenie bazy PLU czy dodawanie modułów komunikacyjnych (WiFi, Bluetooth, modem 3G).

Zwiększona wytrzymałość konstrukcji

Konstrukcja kasy oparta na solidnym chassis zapewnia wyjątkową i niezmienną w czasie wytrzymałość oraz estetyczny wygląd. Bardzo dokładny montaż to nie tylko większa przyjemność z codziennej pracy, ale również odporność urządzenia na wstrząsy, zachlapanie czy zapylenie. 

 Beztroskie użytkowanie - funkcjonalna klawiatura z 27 klawiszami skrótu

Ergo posiada dużą, wytrzymałą, silikonową klawiaturę odporną na zabrudzenia czy zachlapania cieczą. Dzięki temu, zarówno praca stacjonarna jak mobilna, jest bezpieczna i wygodna. Podświetlane klawisze ułatwią pracę przy słabym oświetleniu oraz podczas pracy w terenie. Ergonomiczne ułożenie klawiszy czyni pracę na kasie łatwą i przyjemną w każdych warunkach. Aż 27 klawiszy skrótu zapewni szybkie wprowadzenie najczęściej sprzedawanych towarów oraz usprawni i przyspieszy obsługę klienta. 

Wydajny akumulator

Kasa jest doskonale przystosowana do pracy jako urządzenie przenośne - wydajny akumulator umożliwia wydrukowanie do 80 000 linii, tj. nawet 8 000 paragonów bez zasilania zewnętrznego. Pracując w terenie, mamy pewność, że Ergo spełni nasze oczekiwania i sprawnie zarejestruje sprzedaż.

Komunikacja bezprzewodowa

W dowolnym momencie można wyposażyć Ergo w dodatkowe moduły komunikacyjne - WiFi i Bluetooth lub modem 3G. Wykorzystując komunikację bezprzewodową, szybko i wygodnie podłączymy kasę do komputera, z łatwością zarchiwizujemy dane sprzedaży, zapewnimy także zdalną komunikację z programem magazynowym.

Funkcja kasowagi - korzystne połączenie

Podłączając szalkę zintegrowaną do Ergo, otrzymujemy innowacyjne i ekonomiczne rozwiązanie do sprzedaży towarów na wagę. Cała obsługa transakcji i ważenia prowadzona jest bezpośrednio przez kasę. Funkcje tarowania i zerowania wskazań wagi wybierane są z klawiatury kasy i automatycznie pokazywane na wyświetlaczach operatora i klienta. Optymalne wymiary szalki ważącej oraz zasilanie wagi z kasy Ergo to pewność pracy również w terenie np. na targowisku.

Port USB

Port USB host w kasie Ergo, to wygoda, funkcjonalność i łatwość obsługi: automatyczna obsługa skanerów kodów kreskowych pozwalająca na natychmiastową sprzedaż z jego użyciem; szybka i wygodna archiwizacja danych z kopii elektronicznej na pamięć zewnętrzną np. pendrive, możliwość podłączenia czytnika kart magnetycznych do logowania i autoryzacji operatorów oraz obsługi systemów lojalnościowych i rabatowych, obsługa do 5 urządzeń jednocześnie przez podłączony hub USB.

Wrzuć i drukuj

Zabudowa mechanizmu drukującego pozwala na łatwą wymianę papieru (drop-in: wrzuć i drukuj) - to gwarancja niezawodnej pracy oraz szybkiej i sprawnej obsługi klienta.

Komunikacja bezprzewodowa

W dowolnym momencie można wyposażyć Ergo w dodatkowe moduły komunikacyjne - WiFi, Bluetooth lub modem 3G. wykorzystując komunikację bezprzewodową, szybko i wygodnie podłączymy kasę do komputera, z łatwością zarchiwizujemy dane sprzedaży, zapewnimy także zdalną komunikację z programem magazynowym.

Paragon w trybie „blokowym"

Kasa Ergo poza standardowym wydrukiem paragonu „pozycja po pozycji” udostępnia również wydruk blokowy – wtedy cały paragon drukowany jest dopiero po jego zatwierdzeniu. Kasjer ma możliwość podglądu i edycji poszczególnych pozycji paragonu na wyświetlaczu, jeszcze przed jego wydrukowaniem.

Graficzne wyświetlacze – intuicyjnie i czytelnie

Kasa Ergo wyposażona jest w 2 duże graficzne wyświetlacze oraz intuicyjne i funkcjonalne menu użytkownika. Wydzielone pole do prezentacji wskazań z wagi oraz duża czcionka ułatwiają kasjerowi wprowadzanie i odczyt danych sprzedaży (towar, cena, ilość, itp), a klient zawsze otrzymuje czytelną i pełną informację o kupowanych produktach. Ikony na wyświetlaczu kasjera o działających usługach (Ethernet, WiFi, modemie 3G), statusie kopii elektronicznej, przypominają o konieczności wykonania raportu miesięcznego, itp.

Ergo i terminal płatniczy – z kartą szybciej

Kasa Ergo umożliwia współpracę z terminalami płatniczymi. Podczas płatności kartą, informacja o kwocie do zapłaty wysyłana jest automatycznie z kasy do terminala. Kasjer nie musi ponownie wprowadzać kwoty na terminalu, co przyspiesza pracę i minimalizuje ryzyko pomyłek.

Twoja grafika na paragonach

W nagłówku i stopce każdego paragonu i wydruku z kasy można wydrukować dowolną, czarno-białą grafikę. Może to być np. logo sklepu lub reklama. Samodzielnie twórz i wgrywaj własną grafikę z użyciem programu Posnet Grafik.

NIP nabywcy z kontrolą kwoty paragonu

Kasa Ergo umożliwia wydruk NIP nabywcy na paragonie. Dodatkowo można zaprogramować maksymalną kwotę paragonu, przy której NIP klienta będzie drukowany. Według obecnych przepisów NIP nabywcy drukujemy na paragonach o wartości do 450 zł lub 100 euro.

Ergo przypomina

Funkcja programowania przypomnień pozwala, aby użytkownik sam zdecydował, o czym kasa ma pamiętać. We wskazanym czasie urządzenie wydrukuje i wyświetli komunikat przypominając o ważnej sprawie np. konieczności wykonania raportu miesięcznego, dniu płatności podatku czy urodzinach kierowniczki.

Szczególnie polecana do:

  • małych punktów handlowych i punktów usługowych
  • piekarni i cukierni
  • butików
  • salonów fryzjerskich i kosmetycznych
  • wysp marketowych
  • małych punktów gastronomicznych
  • fast-foodów
  • mobilnych punktów handlowych i usługowych
  • warzywniaków

Parametry techniczne:

Przeznaczenie: sklepy spożywczo-przemysłowe, sklepy osiedlowe, minimarkety, delikatesy, sklepy mięsne, monopolowe, piekarnie, cukiernie itd
Typ: mała kasa z funkcją kaso-wagi (połączenie kasy fiskalnej z wagą elektroniczną)
KOPIA ELEKTRONICZNA
typ karta microSD / microSDHC - min. 4 GB
WIELOWALUTOWOŚĆ
eurofiskalizacja możliwość zaprogramowania dowolnej waluty jakiej moduł fiskalny będzie rejestrował sprzedaż (np. EURO)
BAZA DANYCH
liczba PLU 4 000/6 000*/8 000*
nazwa towaru do 40 znaków
stawki VAT 7 (A...G)
dodatkowe kody kreskowe 1 000
max. ilość PLU 10
zestawy / wielopaki 1 000
notatnik 500
kasjerzy 16
opakowania 65
formy płatności 16 (w tym 8 walut)
rabaty / narzuty 16
rabaty czasowe 8
jednostki miary 5
klawisze skrótu 27 (3 poziomy x 9 klawiszy)
grupy towarowe 32
formaty kodów ważonych 10
formaty kart rabatowych 5
zestawy raportów 5
opisy wpłat / wypłat 10
opisy towarów 30
obsługa błędów 20
bufor pozycji paragonowych 5 000
MECHANIZM DRUKUJĄCY
typ termiczny typu "drop in - wrzuć i drukuj"
ilość znaków w wierszu 40
szerokość papieru 57 mm
długość rolki papieru 30 m
szybkość wydruku do 20 linii/s
WYŚWIETLACZE
wyświetlacz operatora graficzny, 192 x 64 pikseli
wyświetlacz klienta graficzny, 192 x 64 pikseli
KLAWIATURA
rodzaj klawiatury switchowa, silikonowa, podświetlana, odporna na zachlapania
ZŁĄCZA
Złącza podstawowe 1 x USB (host)
obsługa szuflady kasowej 5V
Moduł rozszerzony I* 1 x USB (host), 2 x RS232
obsługa szuflad 6V, 12V, 18V, 24V
Moduł rozszerzony II* 1 x USB (host), 2 x RS232, WiFi, Bluetooth
obsługa szuflad 6V, 12V, 18V, 24V
Moduł rozszerzony III* 1 x USB (host), 2 x RS232, modem 3G
obsługa szuflad 6V, 12V, 18V, 24V
obsługiwane urządzenia / usługi komputer, skaner kodów kreskowych (USB/RS232/PS2**), waga, modem GPRS, multiplekser, monitoring, szuflada, waga zintegrowana, czytnik magnetyczny, pendrive, terminal płatniczy, hub USB, weryfikator cen, drukarka paragonowa
komunikacja z komputerem on-line, bez przerywania pracy kasjera
ZASILANIE
zasilacz zewnętrzny
wbudowany akumulator Li - ion 7,2 V / 2150 mAh
WYMIARY
wymiary (szer. x wys. x dł.) 94 x 62 x 230 mm
waga ~0,6 kg (bez rolki papieru)
WAGA ZINTEGROWANA
szalka wagi stal nierdzewna
zakres ważenia 15 kg
dokładność ważenia

Instrukcja obsługi kasy:

instrukcja PDF

 rozmiar pliku: 3,50 MB
 format pliku: PDF

*Opcja

** Opcja po zastosowaniu multipleksera

 

Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie fiskalne wybrać do Twojego sklepu, skorzystaj z sugestii zapisanych w katalogu « Porady

Masz dodatkowe pytania?

Napisz: biuro@hant.pl

Zadzwoń: 61 8122954, 61 8118058, 61 8118059

« Kasy fiskalne Posnet


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl