Siedziba firmy HANT-Murowana Goślina

Usługi serwisu kolektorów danych firmy Motorola

Większość nowoczesnych placówek handlowych, usługowych i spedycyjnych w swojej działalności wykorzystuje obecnie techniki automatycznej identyfikacji (Auto ID= AI). Do najczęściej stosowanych technik AI należą kody kreskowe (kody 1D) oraz zawierające znacznie więcej danych kody dwuwymiarowe ( kody 2D, potocznie nazywane QR- kodami). Wymienione kody są drukowane najczęściej na etykietach papierowych, etykietach foliowych, a czasami wprost na produkcie. Do wydruku etykiet stosuje się zwykle specjalizowane drukarki etykiet zapewniające wysoką jakość wydruku, odpowiednią czytelność i dostosowaną do potrzeb trwałość wydrukowanego kodu.

Kolektory danych (zwane też inwentaryzatorami) to przenośne, cyfrowe urządzenia programowane, do których można wprowadzać dane oraz przesyłać zawarte w nich dane do komputera. Są nie tylko niezbędnym elementem nowocześnie przeprowadzanej inwentaryzacji, ale umożliwiają również znakomite usprawnienie innych procesów związanych z dystrybucją i przechowywaniem towarów, takich jak:

 • wprowadzanie dostaw towaru do magazynu,
 • kontrola cen,
 • kompletacja i wydanie towaru,
 • przyjmowanie i porządkowanie zamówień,
 • gromadzenie danych w hurtowniach oraz na stanowiskach kasowych,
 • praca przedstawiciela handlowego.

Zastosowanie kolektorów danych przyspiesza te procesy, a także zwiększa efektywność i bezpieczeństwo ich prowadzenia.

Wprowadzanie danych do kolektora
Dane mogą być wprowadzane za pomocą wbudowanego czytnika kodów kreskowych (diodowego lub laserowego) lub z klawiatury. Mogą też być wprowadzane z komputera. Do komunikacji z osobą obsługującą służy ciekłokrystaliczny wyświetlacz alfanumeryczny.

Komunikacja z komputerem
Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez łącze szeregowe RS232 (dok transmisyjny) lub łącze na podczerwień (standard IrDA). Możliwa jest także transmisja poprzez media bezprzewodowe (Bluetooth, WiFi)

Wyposażenie
W standardowym wyposażeniu kolektorów oprócz stanowiska do komunikacji z komputerem, które może dla niektórych typów kolektorów pełnić funkcję zasilającą, znajdują się również: kabel, zasilacz, akumulator oraz standardowe oprogramowanie służące do zbierania danych.

 

Typy kolektorów danych

Sposób pracy kolektora jest jednym z kryteriów podziału tych urządzeń. Można wyróżnić dwa główne typy  terminali:

 • kolektory batchowe
 • kolektory radiowe
 • .

  Lista dostępnych aktualnie na rynku kolektorów danych firmy Motorola.

  HANT oferuje usługi serwisowe i naprawcze w odniesieniu do  wszystkich modeli terminali Motorola. Naprawa może obejmować wymianę lub naprawę każdego z podzespołów kolektora. W serwisie firmy HANT możliwe jest usunięcie praktycznie każdej usterki.

  Naprawy pogwarancyjne kolektorów danych firmy Motorola dostarczonych do serwisu HANT odbywają się wyłącznie po akceptacji zakresu i kosztów naprawy przez Właściciela urządzenia.

  Uszkodzony terminal powinien być przekazany do serwisu HANT wraz z wypełnionym FORMULARZEM ZGŁOSZENIA SERWISOWEGO. Dostarczne w ten sposób urządzenie jest poddawane gruntownym oględzinom i dokładnie testowane. Na podstawie tak przeprowadzonej oceny jego stanu określany jest zakres niezbędnej naprawy, a jego Właściciel otrzymuje ofertę usunięcia usterek i/lub wymiany częsci wraz z wyceną. Po akceptacji oferty przez Właściciela terminala naprawa jest wykonywana, po czym sprawne urządzenie jest odsyłane pocztą kurierską DHL.

  W przypadku niezaakceptowania przez Właściciela urządzenia kosztów jego naprawy, jest ono odsyłane po opłaceniu kosztów wykonania diagnozy, testów i kosztów obsługi logistycznej.

  Usługi serwisowe kolektorów danych firmy Motorola, w tym naprawy i przeglądy okresowe, mogą być wykonane w placówce (miejscu instalacji) ich Użytkownika, po przesłaniu FORMULARZA ZGŁOSZENIA SERWISOWEGO wraz z akceptacją kosztów związanych z ewentualną naprawą.

   

  Masz pytania odnośnie serwisu kolektorów danych firmy Motorola? Potrzebujesz porady?

  Napisz: biuro@hant.pl

  Zadzwoń: +48 61 8118058, +48 61 8118059


  « Usługi serwisu urządzeń AI w ofercie HANT.


  P.U.H. HANT
  ul. Brzoskwiniowa 30
  62-095 Murowana Goślina

  tel. 61/811 80 58
  61/811 80 59
  61/812 29 54
  fax. 61/811 80 55
  mail:biuro@hant.pl