Drukarka fiskalna INNOVA Petrol

Drukarka fiskalna INNOVA Petrol

Produkcja zakończona. Drukarka wycofana ze sprzedaży.

Drukarka fiskalna INNOVA Petrol, choć zaprojektowana początkowo pod kątem zastosowań na samoobsługowych stanowiskach sprzedaży paliw (stacje paliw), jest urządzeniem ogólnego przeznaczenia montowana jako panel skonstruowana dla szerokiego zakresu aplikacji, Spełnia wszystkie aktualne wymagania techniczne określone Rozporządzeniem Ministerstwa Finansów z dnia 4 lipca 2002 oraz wynikające z przepisów Unii Europejskiej (certyfikat CE), W pełni kompatybilna z większością najbardziej popularnym na polskim rynku standardem interfejsu dla drukarek fiskalnych, Wyposażona w dwa szybkie, „heavy duty”, termiczne mechanizmy drukujące. Mechanizm paragonu posiada obcinacz, a mechanizm kopii zwijacz papieru, Szeroki zakres wydruków fiskalnych i niefiskalnych pozwalających na uzyskanie wielu informacji, między innymi o udzielonych rabatach i dopłatach, z możliwością drukowania dodatkowych, preformatowanych tekstów, Małe wymiary zewnętrzne. Stalowa obudowa odporna na uszkodzenia mechaniczne. Łatwy montaż przy pomocy zaledwie czterech śrub oraz prosty sposób przyłączenia (typowe złącze interfejsu szeregowego i pojedyncze gniazdo zasilania), Czytelny fluorescencyjny, alfanumeryczny wyświetlacz dla klienta i operatora z możliwością stosowania znaków narodowych, Wyposażona w zestaw funkcji serwisowych dla programowania i fiskalizacji w pełni kompatybilny z tymi, które posiadają inne wyroby firmy INNOVA (dodatkowa klawiatura serwisowa, LED-y, oraz system menu na wyświetlaczu operatora).

Drukarki fiskalne są przeznaczone do ewidencji obrotu i kwot podatku w komputerowych systemach sprzedaży. Drukarka fiskalna, jako produkt, jest adresowana przede wszystkim do użytkowników, którzy posiadają komputer oraz wykorzystują w swoim punkcie sprzedaży oprogramowanie realizujące sprzedaż. Urządzenie jest tak pomyślane, że jego podłączenie do istniejącego systemu sprzedaży jest proste zarówno pod względem sprzętowym jak i programowym. Drukarki Innova Petrol zostały dopuszczone do obrotu decyzja Ministerstwa Finansów: Drukarki te spełniają wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów z dnia 4 lipca 2002 roku. Oprogramowanie drukarek zapewnia wszystkie wymagane funkcje niezbędne w kasach fiskalnych, a w szczególności zapewnia poprawną rejestrację sprzedaży. Drukowanie paragonu fiskalnego oraz elektroniczna rejestracja obrotu są operacjami NIEPODZIELNYMI. Drukarki samodzielnie formatują paragon fiskalny oraz naliczają podatek PTU na podstawie danych o transakcji przesłanych z systemu. Ponadto dokonują kontroli formalnych i obliczeniowych danych transakcji przesyłanych z systemu wykrywając szereg sytuacji błędnych, w szczególności realizując algorytm badania poprawności przywiązania kodu stawki PTU do nazwy towaru. Przy tym realizują także drukowanie raportu dobowego i okresowego. Drukarka jest wyposażona w interfejs szeregowy RS232C.  Zestaw możliwych do uzyskania rodzajów wydruku jest ściśle określony przez oprogramowanie drukarki i obejmuje następujące wydruki fiskalne:
• paragon fiskalny,
• raport dobowy,
• raport okresowy,
• raport miesięczny,
• raport rozliczeniowy

Cechy użytkowe drukarki fiskalnej INNOVA Petrol:

Najważniejsze cechy drukarki INNOVA Petrol to:
 • BArdzo szeroki zakres temparatur pracy
 • Gwarantowana współpraca z większością programów sprzedaży obecnych na rynku
 • Zwarta konstrukcja
 • Mechanizm drukujący o wysokiej trwałości i niezawodności
 • Cicha praca, duża szybkość i wysoką jakość wydruków
 • Ergonomia użytkowa
 • Wyświetlacz operatora/ klienta - fluorescencyjny, alfanumeryczny,  2 linie po 20 znaków

  Parametry techniczne:

  Przeznaczenie: samoobsługowe punkty sprzedaży, automaty sprzedające, samoobsługowe dystrybutory sprzedaży paliw
  Parametry użytkowe:  
  Typ: drukarka fiskalna samoobsługowa
  Ilość PLU: 120 000
  Stawki VAT: 7
  Mechanizm drukujący: 2 mechanizmy termiczne,  prędkość druku 11,5 linii/s
  Papier: 2 x rolka papieru termicznego o szer. 60  mm, dł. 60 m
  Wyświetlacz kasjera/ klienta: fluorescencyjny, alfanumeryczny, 2 x 20 znaków
  Gniazda: - zasilania
  - interfejsu RS232 do komputera PC
  Zasilanie: - sieciowe, zewnętrzny zasilacz 230V/ 50Hz 12V w komplecie
  - z wewnętrznego akumulatora kwasowo-ołowiowego 6V/4,5 Ah
  Warunki pracy: temperatura znamionowa  od  -20 st. C do +50 st. C
  Waga: 3,5 kg
  Wymiary:

  obudowa:
  - głębokość: 260 mm
  - szerokość: 320 mm
  - wysokość: 190 mm
  panel czołowy:
  - szerokość: 140 mm
  - wysokość: 180 mm

  Jeśli nie wiesz, jaką drukarkę fiskalną wybrać do Twojego sklepu, skorzystaj z sugestii zapisanych w katalogu « Porady

  Informacje na temat materiałów eksploatacyjnych używanych w poszczególnych modelach drukarek dostępne są w katalogu Materiały eksploatacyjne.

  Masz dodatkowe pytania?

  Napisz: biuro@hant.pl

  Zadzwoń: 61 8118058, 61 8118059

   

  « Drukarki fiskalne Innova


 • P.U.H. HANT
  ul. Brzoskwiniowa 30
  62-095 Murowana Goślina

  tel. 61/811 80 58
  61/811 80 59
  61/812 29 54
  fax. 61/811 80 55
  mail:biuro@hant.pl