Kasa fiskalna Novitus Soleo Plus E

Kasa fiskalna Novitus SOLEO PLUS E

Zapytaj o cenę i dostępność

Produkcja zakończona. Kasa wycofana ze sprzedaży.

Soleo Plus E jest pierwszą kasą, która posiada funkcję drukowania NIP-u nabywcy ma paragonie zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Finansów z 14 marca 2013r. NIP nabywcy można wprowadzić w dowolnym momencie otwartego paragonu, a wydrukowany zostanie w miejscu określonym przez Rozporządzenie. Oprócz NIP-u nabywcy można zarejestrować na paragonie również REGON, PESEL lub inny identyfikator nabywcy.

W Soleo Plus E  rozbudowano również komunikację z terminalami płatniczymi uwzględniając rejestrację m.in. funkcję płatności automatycznych oraz CashBack. Gamę wydruków niefiskalnych powiększono o specjalny wydruk, umożliwiający umieszczenie dowolnej treści na wydruku.

W kasie, podobnie jak w kasie Sento E, wprowadzono innowacyjne w skali rynku rozwiązanie umożliwiające domontowanie zintegrowanego, inteligentnego modemu GPRS, dzięki któremu kasa bez konieczności posiadania dodatkowego terminala umożliwia sprzedaż pre-paidów przy współpracy z PayTel SA. Można również za jego pomocą komunikować się zdalnie z kasą, programując ją lub odczytując dane o sprzedaży- ta funkcja zostanie dodatkowo usprawniona dzięki odpowiedniej aplikacji na modem, która pojawi się w niedługim czasie. Uruchamianie z poziomu klawiatury kasy aplikacji zainstalowanych na zewnętrznym modemie jest możliwe, dzięki funkcjonalności „trybu konsolowego” w kasie Soleo Plus E.

Kasa fiskalna SOLEO PLUS E to rozbudowana wersja kasy SOLEO E, doposażona w funkcjonalność spotykaną jedynie w najdroższych kasach systemowych. Jest to najnowsza technologia dedykowana dla bardzo wymagających, małych i średnich punktów sprzedaży, realizująca rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych, wg wytycznych Rozporządzenia MF z dnia 28 listopada 2008 r.  Nowoczesne wzornictwo, sprawdzona, poparta wieloletnim doświadczeniem ergonomia, oraz najwyższa jakość zastosowanych podzespołów sprawią, że zarówno początkujący jak i wieloletni użytkownik kas fiskalnych znajdzie w nich wszystko to, czego obecnie można wymagać od nowoczesnych urządzeń fiskalnych.

Czytnik karty SD, na której rejestrowana jest elektroniczna kopia wydruków znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego a sama karta jest dostępna dla użytkownika. Na karcie tej w chwili wykonywania raportu dobowego (po wcześniejszej weryfikacji poprawności zapisanych na niej uprzednio danych) zapisywane są otwartym tekstem dane wydrukowanych paragonów. Dane te mogą zostać w całości lub wybiórczo wydrukowane na życzenie obsługi na mechanizmie drukującym drukarki fiskalnej, lub być przeglądane i obrabiane w standardowym komputerze PC. Każdy zapis na karcie SD opatrzony jest elektronicznym podpisem, który zapisywany jest również każdorazowo do pamięci fiskalnej i podlega weryfikacji podczas kolejnych zapisów. Czytnik kart SD jest zasłonięty specjalną nakładką, którą za pomocą wkrętu można przytwierdzić do obudowy drukarki. Gniazdo śrubki pozwala na założenie własnej plomby (np. z modeliny) – zabezpieczenie przed kradzieżą, lub nieautoryzowanym wyjęciem przez kasjera. W komplecie z kasą znajduje się karta o pojemności 2GB, na której można zarchiwizować około miliona paragonów 30-to liniowych (sprzedaż ok. 7-8 pozycji)

Kasy SOLEO PLUS E wspierają akceptację płatności kartami płatniczymi wykorzystując komunikację z terminalami płatniczymi lub z Pin-padem - to najnowszy i najtańszy sposób akceptacji kart, gdyż do wydruków potwierdzeń płatności wykorzystuje się drukarkę kasy. Dzięki dużej ilości złącz komunikacyjnych kasa może równocześnie współpracować nawet z sześcioma urządzeniami zewnętrznymi typu: komputer, wagi elektroniczne, skanery, terminal płatniczy, Pin-pad, modem PSTN lub GSM, drukarka zamówień (kuchenna).

Kasa SOLEO PLUS E wyróżnia się największa bazą towarową w tym segmencie kas, współpracuje z komputerem w trybie On-line, posiada dużą ilość złącz komunikacyjnych  w tym złącze USB, umożliwia równoczesną współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, posiada dodatkową klawiaturę szybkiej sprzedaży, obsługuje protokoły FTP, PPP, TCP/IP, umożliwia korzystanie z kart rabatowych z kodem kreskowym, prowadzenie stanów magazynowych. Ponadto w kasie można znaleźć wiele innych funkcji pozwalających na stworzenie systemu obsługi sprzedaży spotykanego w najbardziej zaawansowanych technologicznie marketach i sieciach handlowych.

W SOLEO E i SOLEO PLUS E zastosowano szybki, dobrej jakości mechanizm drukujący umożliwiające bardzo łatwy sposób wymiany papieru ("wrzuć i pracuj"). Czytelne wyświetlacze oraz intuicyjna klawiatura ułatwią codzienną pracę obsługującym, a duża liczba klawiszy szybkiej sprzedaży oraz funkcyjnych do oprogramowania, pozwolą skonfigurować kasę według preferencji każdego użytkownika.

Kasa umożliwia ustalenie waluty głównej, w jakiej prowadzona jest sprzedaż, możliwość jej zmiany z wyprzedzeniem na inną (zmiana waluty) oraz informacyjnego drukowania przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na dowolną walutę pod paragonem fiskalnym wraz z przelicznikiem i wydaną resztą.

Cechy wyróżniające kasę SOLEO PLUS E:
  • Rejestracja elektronicznej kopii paragonu na karcie SD
  • Graficzne wyświetlacze obsługi i klienta z możliwością wyboru wielkości wyświetlanych znaków
  • Duża baza towarów: 12 000 + 1 000 kodów dowiązanych;
  • Możliwość zaprogramowania wielokrotności towaru wraz z kodem dowiązanym
  • Możliwość ustalenia waluty głównej kasy (np. EUR, USD, itp) - wielowalutowość
  • Możliwość używania kodu porządkowego (2 kody na towar)
  • Bufor On-line 10 000 pozycji sprzedaży - jak w najlepszych kasach systemowych
    
  • Identyfikacja 20 kasjerów;
  • Baza 15 sprzedawców którzy ustalają/organizują sprzedaż z klientem
  • 8 wbudowanych stałych form płatności oraz dodatkowe 4 w pełni definiowalne
  • 108 programowalnych klawiszy kodów lub funkcji (27 klawiszy x 4 poziomy)
  • Szerokość papieru 57 mm, 48 znaków w wierszu, prędkość druku 14 linii tekstu/s. (5,51 cm/s.)
  • Obsługiwane urządzenia: waga, skaner, PC, modem, terminal EFT, PC2, porty pomocnicze, monitor wydruku, drukarka zamówień.
  • Wielowalutowość, Obsługa waluty Euro
  • Wyszukiwanie towaru po nazwie i możliwość wyboru towaru z definiowalnych list
  • Łączność sieciowa poprzez modem i protokoły PPP i TCP/IP. Obsługa komunikacji FTP może odbywać się automatycznie wg ustalonego harmonogramu bez wymagania interakcji z użytkownikiem – pobieranie plików programujących z serwera FTP
  • Wydruki niefiskalne dla aplikacji PC2, terminali/pinpadów płatniczych, wydruków zamówień na zaplecze
  • Obsługa prostych zamówień przesyłanych przez FTP
  • Obsługa wysyłanie i odbierania prostych informacji tekstowych transmitowanych przez protokół FTP.
  • Funkcja monitora wydruku – transmisja wydruków drukowanych przez kasę przez port szeregowy RS232 np. do systemów wizyjnego nadzoru pracy kasjerów.
  • Obsługa kart rabatowych z kodem kreskowym
  • Funkcja sprawdzarki ceny
  • Funkcja inwentaryzacji
  • Funkcja przeceny towarów

  Parametry techniczne:

  Przeznaczenie: małe, średnie i duże placówki handlowe i usługowe
  Parametry użytkowe:  
  Typ: jednostanowiskowa kasa rejestrująca z kopią elektroniczną
  Ilość PLU: 12 000
  Kody dowiązane: 1000
  Ilość grup towarowych 64
  Stawki VAT: 7
  Opis towaru: nazwa o długości do 18 znaków
  Kasjerzy: 20 + 15 sprzedawców
  Obsługa obrotu opakowaniami zwrotnymi: tak, 64 opakowania
  Mechanizm drukujący: mechanizm termiczny Fujitsu FTP 628
  Papier: szer. 57 mm 
  Wyświetlacz kasjera: graficzny: 132 x 64 pixele - do 8 linii tekstu, niebieski, podświetlany
  Wyświetlacz klienta: graficzny: 132 x 32 pixele - do 4 linii tekstu, niebieski, podświetlany, podnoszony, obrotowy
  Klawiatura: alfanumeryczna 24 +27 klawiszy, 4 x 27 klawiszy szybkiej sprzedaży
  Gniazda: 5 gniazd RS 232, 1 gniazdo USB dwukanałowe do komunikacji z :
  - PC
  - wagą elektroniczną
  - czytnikiem kodów kreskowych
  - terminalem EFT
  - modemem
  - drukarką zamówień
  - serwerem wydruku
  - szufladą (12V)
  Zasilanie: - sieciowe 230V 50Hz, zewnętrzny zasilacz 15V/ 1A w komplecie
  - z wewnętrznego akumulatora żelowego 12V/ 2,1 Ah
  Waga: 2,75 kg (bez zasilacza)
  Wymiary: - głębokość: 300 mm
  - szerokość: 300 mm
  - wysokość: 120 mm

  Instrukcja obsługi kasy:

  instrukcja PDF

   rozmiar pliku: 3,10 MB
   format pliku: PDF

  Jeśli nie wiesz, jakie urządzenie fiskalne wybrać do Twojego sklepu, skorzystaj z sugestii zapisanych w katalogu « Porady

  Masz dodatkowe pytania?

  Napisz: biuro@hant.pl

  Zadzwoń: 61 8122954, 61 8118059

   

  « Kasy fiskalne Novitus


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl